Головна » Архів матеріалів

З метою активізації роботи  учнівської молоді  щодо формування екологічної культури,  залучення  школярів  до природоохоронної  роботи   9 жовтня на базі районної Станції юних натуралістів проведено свято  «День юного натураліста».   В рамках свята пройшла урочиста посвята  молодших школярів, вихованців гуртків позашкільного закладу, в  юннати.  Дванадцятеро   дітей   отримали емблеми «Юний природолюб» та правила поведінки в природі.

Відбулася виставка квітів «Осіння фантазія». Найбільш вдалими були композиції  Голіченко Валерії «Українка я маленька, українці – тато й ненька» та Мисюри Юлії «Вчительці букет підношу я..».

 Проведена   інтелектуальна  гра  «Найрозумніший природолюб».  Метою якої є узагальнення знань учнів про природу рідного краю; розвиток пізнавального інтересу, мислення, уміння працювати самостійно; виховання  дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Гра проводилася в три тури. Переможцем гри  став Стеценко Євгеній, вихованець гуртка «Квіткова фантазія». Усі учасники свята отримали солодкі подарунки.


Переглядів: 648 | Додав: РМК | Дата: 09.10.2013 | Коментарі (0)




Президент України Віктор Янукович у соціальних ініціативах „Діти – майбутнє України” поставив вимогу забезпечити всебічний розвиток підростаючого покоління. На реалізацію цього завдання в області спрямований інформаційний проект «Полтавщина – дітям!». Декада учнівської творчості, яка пройшла в Чорнухинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів ім. Г.С.Сковороди, показала, що тут здійснюється належна робота щодо організації сприятливих умов для розвитку обдарованих і талановитих дітей, можливості самореалізації творчої особистості. В закладі діють різноманітні позашкільні гуртки: з живопису, графіки, різьблення по дереву, модульного орігамі, торцювання та інші.
В рамках декади Чорнухинська районна організація ВМГО «Молоді регіони» ( голова Олексій Кривенко) ініціювала виставку дитячих творчих робіт «Юний творець!», яку організували спільно з педагогічним колективом школи. Виставку розгорнули в актовому залі навчального закладу. На ній були представлені як вироби учнів, так і вироби вчителів.
Для відвідувачів, гостей виставки вчителі школи провели майстер-класи: вчитель початкових класів Мельник Т.М. «Українські вишиванки»; вчитель початкових класів Сидоренко С.І. «Паперопластика»; вчитель трудового навчання Таращенко П.М. «Виготовлення виробів з дерева»; вчитель образотворчого мистецтва Ястреба Г.В. «Гаптування (сюжетні вишиванки)»; керівник гуртка Приймак Н.В. «Рукоділля» (вироби з підручних матеріалів).
Присутніх на виставці весь час супроводжували ведучі, які розповідали про різножанрову творчість її учасників.
Кращі роботи учнів ініціатори виставки відзначили грамотами та нагородами, а також вручили подяку всьому складу працівників Чорнухинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та побажали не втрачати творчої наснаги й надалі заохочувати молоде покоління до творчості.
В рамках декади відбувся ряд інших заходів. Підсумки було підбито 7 жовтня.
Переглядів: 479 | Додав: РМК | Дата: 09.10.2013 | Коментарі (0)

7 жовтня 2013 року перший заступник голови райдержадміністрації Іван ЗІНЧИК провів щотижневу нараду з керівниками підприємств, установ, організацій, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації, участь в якій взяв голова районної ради Олександр КРИВЕНКО. Першим розглянуто питання про роботу Чорнухинського районного сектору Управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області за 9 місяців 2013 року. З інформацією виступив начальник служби цивільного захисту Чорнухинського району Олександр ДЯЧЕНКО. Начальник Лубенського міжрайонного управління Головного управління Державної санепідемслужби в Полтавській області Григорй НАЗАРЕНКО доповів про роботу в Чорнухинському районі Лубенського міжрайонного управління Головного управління Державної санепідемслужби в Полтавській області за 9 місяців 2013 року. З обох питань дані відповідні доручення. 
Переглядів: 500 | Додав: РМК | Дата: 07.10.2013 | Коментарі (0)


30 вересня 2013 року в районному Центрі культури і дозвілля смт Чорнухи відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана. Голова райдержадміністрації Анатолій БОЙКО, голова райради Олександр КРИВЕНКО щиро привітали присутніх на концерті ветеранів, пенсіонерів. «Сьогодні зусилля органів виконавчої влади спрямовані на реалізацію в районі ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів), підвищення стандартів життя громадян та їхнього добробуту, утвердження в державі і суспільстві шанобливого ставлення до літніх людей, – наголосив голова райдержадміністрації Анатолій БОЙКО . Також він розповів про досягнення Чорнухинщини у сільському господарстві, яке було і залишається найголовнішою складовою економіки району, та реалізацію у 2013 році Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Чорнухинського району. Станом на 30 вересня цього року вже освоєно 3,2 млн. грн., що становить 81,8 відсотків до запланованого. Левова частка коштів припадає на реконструкцію приміщень, монтаж молокопроводів та холодильних установок – інвестиції СТОВ «Перемога» (с.Гільці), ПрАТ «Райз-Максимко» (с.Хейлівщина). Решта коштів витрачена на ремонт закладів освіти, культури, медицини, ремонт доріг, будівництво і ремонт водогонів, вуличне освітлення та інше…
В фойє районного Центру культури і дозвілля глядачі змогли ознайомитися з творчою виставкою робіт пенсіонерів учасників груп активності «Умілі ручки» та «Творча майстерня», яку організував та провів територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району.
  Одним із проявів турботи про сільських глядачів стала Всеукраїнська культурно-мистецька акція «Майстри мистецтв України – трудівникам села» за участю професійних творчих колективів та окремих виконавців Полтавської обласної філармонії. Цей яскравий мистецький дарунок – подяка за працю. 
Також цього дня артисти обласної філармонії провели концерти в Мокиївському та Постав-Муківському сільських будинках культури. Загалом творчий доробок майстрів з Полтави переглянуло понад 500 мешканців району.
Переглядів: 533 | Додав: РМК | Дата: 07.10.2013 | Коментарі (0)


 «В районі проводиться послідовна робота щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича, спрямованих на підвищення соціального захисту та рівня життя найбільш уразливих верств населення, в тім числі інвалідів», – наголосив голова райдержадміністрації Анатолій БОЙКО на нараді 2 жовтня, де розглядалося питання про стан виконання районної комплексної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки. В нараді взяли участь представники установ, організацій, які опікуються проблемами інвалідів, та голова районної організації інвалідів «Союзу організацій інвалідів України».
  З доповіддю виступив начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр МОЛДОВАН. Основна мета програми –створення необхідних умов інтеграції осіб з обмеженими можливостями, що мешкають у Чорнухинському районі, у суспільне життя.
  В районі проживає 788 інвалідів, більшість з яких потребує постійної допомоги з боку держави, місцевих органів виконавчої влади. З них: інвалідів Великої Вітчизняної війни 35 осіб, в т. ч.: 1 групи – 4; 2 групи – 25; 3 групи – 6; інвалідів загального захворювання – 753 осіб, в т. ч.: 1 групи – 48; 2 групи – 246; 3 групи – 421; дітей-інвалідів – 38.
При територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району з жовтня 2010 року діють відділення надання соціально-медичних послуг та відділення соціально-побутової адаптації, у яких здійснюються заходи по оздоровленню інвалідів. Станом на 01.10.2013 року реабілітацію у відділеннях пройшло 512 чоловік. 
За останні роки зусилля всіх гілок влади були направлені на підвищення рівня життя інвалідів, на забезпечення надання необхідних соціальних послуг, всіх видів пільг, адресних грошових допомог, компенсацій, засобів реабілітації тощо. Однак це ще не дає змоги повною мірою розв'язувати проблеми реабілітації та інтеграції в суспільство осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю. Потребує вдосконалення система забезпечення виробами медичного призначення, технічними
та іншими засобами реабілітації.
  На даний час об'єкти соціальної інфраструктури в переважній більшості ще не пристосовані для інвалідів. Транспортні засоби загального користування не відповідають вимогам доступності для користування їх послугами особами з обмеженими фізичними можливостями. 
На виконання соціальних ініціатив Президента України в районі здійснюється цільове забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення з порушенням опорно-рухового апарату кріслами колісними за індивідуальним замовленням. З початку року забезпечено 22 інвалідів засобами реабілітації, зокрема, крісла колісні отримали 4 інваліди. Станом на 01.10.2013 року оздоровилося за рахунок державного бюджету 7 осіб, за рахунок субвенції – 2 особи.
Переглядів: 475 | Додав: РМК | Дата: 07.10.2013 | Коментарі (0)

В рамках районного плану заходів з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана 1 жовтня 2013 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнухинського району відбулося засідання «круглого столу», темою обговорення якого був стан соціального, пенсійного забезпечення, а також визначення потреб та надання соціальних послуг громадянам похилого віку, в т.ч. ветеранам війни. 
В заході взяли участь начальник управління праці та соціального захисту населення О.В.Молдован, начальник управління Пенсійного фонду в Чорнухинському районі Л.Д.Кочур, спеціаліст Чорнухинського районного центру зайнятості Ю.М.Томченко, голова ради районної організації ветеранів О.М.Машков, член президії ради районної організації ветеранів І.Г.Бабенко, голова первинної організації ветеранів Чорнухинської селищної ради І.П.Бутенко.
Провела засідання «круглого столу» директор територіального центру Наталія ШАЦЬКА. Директор терцентру акцентувала увагу на реалізації ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни), проаналізувала роботу кожного з п’яти відділень терцентру протягом 2013 року: відділення соціальної допомоги вдома; відділення соціально-медичних послуг; відділення соціально-побутової адаптації; відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги; відділення «соціальний офіс». При відділенні «соціальний офіс» функціонує пункт обліку бездомних громадян, при відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – пункт прокату технічних засобів реабілітації. Вагомий внесок у справу соціального захисту населення робить кожне з вищеназваних відділень.
з метою розширення зони обслуговування територіальним центром у 2013 році планується відкрити частину відділення соціально-медичних послуг в с.Мокиївка.
В ході засідання учасники «круглого столу» обмінялися думками про створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, ветеранів, одиноких непрацездатних громадян.
Переглядів: 500 | Додав: РМК | Дата: 07.10.2013 | Коментарі (0)

   Соціальні ініціативи «Діти – майбутнє України» свідчать, що Президент України приділяє значну увагу розвитку дошкільної освіти, як одному із першочергових завдань для виховання майбутнього нашої держави. Дошкільна освіта – обов’язкова первинна складова системи безперервної освіти в Україні, а дошкільний вік – базовий стан фізичного, психологічного та соціального становлення особистості дитини.  
  27 вересня на базі Гілецького дитячого садка «Берізка» до Всеукраїнського Дня дошкілля було проведене районне свято, участь в якому взяли голова районної ради Олександр КРИВЕНКО, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Микола ІВАШИНА, завідувачка районним методичним кабінетом Тамара ЗАГРЕБА, завідуючі дошкільними навчальними закладами району, інші запрошені гості. Олександр КРИВЕНКО, Микола ІВАШИНА звернулися з вітальним словом до працівників дошкільних навчальних закладів та вручили кращим освітянам-дошкільникам Грамоти відділу освіти, молоді та спорту, а вихованці Гілецького дитсадка подарували гостям святкову концертну програму. 
  Також був проведений семінар завідуючих ДНЗ «Використання інноваційних технологій як засобу реалізації програми «Українське дошкілля» та «Впевнений старт».
   

Переглядів: 540 | Додав: РМК | Дата: 30.09.2013 | Коментарі (0)

  Одним із ключових завдань у розрізі турботи про підростаюче покоління на сучасному етапі та в подальшому є створення у дошкільних навчальних закладах сучасної матеріально-технічної та навчальної бази. Саме цього вимагає Президент України від влади на місцях.
 З лютого 2013 року на прохання батьків та за підтримки районної державної адміністраціїтут відкрито другу группу. Тепер у стінах НВК може навчатися 32 дошкільники.
 У закладі дотримуються вимог до матеріально-технічної бази, визначених будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також Типовим переліком обов'язкового обладнання дошкільного навчального закладу, навчально-наочних посібників, іграшок, навчально-методичної, художньої та іншої літератури. Тому наявна матеріально-технічна база не тільки утримується в доброму стані, а й постійно оновлюється. Тільки за період з 01.09.2012року по 01.09.2013 року придбано: нові стільці для обох груп; столи для дітей та вихователя; дитячу стінку для ігрової кімнати; коврове покриття; леноліум для ігрової кімнати та туалету.
 У 2012 році замінено 10 дерев'яних віконних рам на енергозберігаючі. Роботи , а також придбання меблів, здійснено за фінансування Вороньківської сільської ради. Всього на суму 45 893 грн.
Також спонсорами (ТОВ «Баришівська зернова компанія», депутати обласної ради Галушко Б.П., Стасовський В.І.) придбано 2 шведські стінки, ігровий матеріал, спортивний інвентар, пральну машину.
 Директор Вороньківського НВК Світлана СТАСОВСЬКА відзначила спільну чітку роботу з батьківським комітетом, яка дала можливість улітку цього року виконати ремонт спальної кімнати та пральні, косметичний ремонт групової кімнати, коридорів, придбати нові комплекти постільної білизни для дітей.
Встановлено нові лавки на подвір'ї, виконано частковий ремонт паркану. Проведено дрібний ремонт іграшок та ігрових посібників. Обладнано медичний кабінет, проте він потребує дооснащення необхідними меблями, приладами та лікарськими препаратами для надання першої невідкладної допомоги.
Вихователі дбають про поновлення бібліотечки художньої та науково-методичної літератури, демонстраційних матеріалів. Постійно проводиться виписка фахових періодичних видань, видань для дітей. Придбано навчальні таблиці з розвитку мовлення.
 Поряд із значним оновленням матеріальної бази дошкільного підрозділу залишається нерозв'язаним питання придбання вуличних павільйонів, комп'ютера.
Переглядів: 679 | Додав: РМК | Дата: 27.09.2013 | Коментарі (0)

    Важливим завданням, яке ставить перед владою Президент України В.Ф.Янукович, є забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти. Про це йшла мова на щотижневій нараді у голови райдержадміністрації 23 вересня цього року, де розглядалося питання про хід виконання Районної програми розвитку освітньої галузі Чорнухинського району на 2011-2015 роки в частині розвитку дошкільної освіти району.
Як зазначив у своїй доповіді начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Микола ІВАШИНА на сьогодні надання послуг дошкільної освіти у районі забезпечують 7 дошкільних навчальних закладів та дошкільні підрозділи 2 навчально-виховних комплексів, в яких виховується 309 дітей, що становить 60% дітей району від 2 місяців до 6 років (селище – 93%, село – 46%). Охоплення дітей від 3 і старше дошкільною освітою становить 90%. Мережа закладів системи дошкільної освіти в цілому відповідає потребам населення району.
  Спільними зусиллями органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громад здійснюється робота щодо максимального охоплення дітей дошкільного віку суспільним дошкільним вихованням, зокрема, і шляхом підвезення. Так, до 7 дошкільних закладів підвозяться 53 дошкільнят. 
  Оскільки інтелектуальне і психологічне навантаження на сьогоднішніх першокласників зросло, особливо актуальною є проблема підготовки до школи дітей п’ятирічного віку. 116 майбутніх першокласників, що складає 100%, успішно готується до навчання в школі. В населених пунктах, де відсутні дошкільні установи, відкриті консультативні пункти при загальноосвітніх закладах, які відвідують 11 дітей.
  В усіх дошкільних закладах району здійснено заходи щодо створення умов для доступної якісної дошкільної освіти, покращення матеріально-технічної бази: проведено капітальні та косметичні ремонти, оновлено інвентар. В 2013 році на зміцнення матеріально-технічної бази ДНЗ використано 25,890 тис. грн.
  Продовжуєтьсяробота щодо удосконалення змісту дошкільної освіти. Протягом 2013 року в дошкільних закладах організовано семінари-практикуми: інтерактивний семінар «Формування життєвої компетентності дошкільнят» та «Організація спільної роботи дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів», педагогічні читання для вихователів дошкільних закладів, музичних керівників з питань застосування сучасних методик виховання. 
 Районним методичним кабінетом та вихователями дошкільних закладів розроблено науково-методичні матеріали з питань дошкільної освіти, придбано навчальні посібники для завідуючих ДНЗ.Виданий навчально-методичний посібник для ДНЗ «Ознайомлення дітей з народними промислами України (кераміка)».
   Триває робота по забезпеченню дошкільних навчальних закладів комп’ютерами та підключення їх до мережі Інтернет. На сьогодні комп’ютери є лише в 3 ДНЗ – Кізлівському, Харсіцькому та Чорнухинському, а підключення до мережі Інтернет в Кізлівському і Чорнухинському садочку. В дошкільних підрозділах Вороньківського і Мелехівського НВК комп’ютери відсутні, але вони можуть користуватися шкільними. З 01.12.2014 року в Україні буде діяти обов’язкова електронна реєстрація дітей в дошкільних навчальних закладах. Тому до цього часу потрібно завершити формування електронної бази даних ДНЗ для автоматичного формування статистичних звітів, яка забезпечить інтеграцію до єдиної електронної бази даних області. Для цього потрібно придбати для ДНЗ ще 4 комп’ютери.
   Проводиться робота по створенню Інтернет-сайтів дошкільних навчальних закладів.
   Середній показник виконання норм харчування в дитячих садочках району становить 82,5 %, (селище 84,5%, село 80,6%). Майже по всіх ДНЗ не повністю виконуються норми харчування по м’ясу, рибі, молочних продуктах. На недовиконання по цих показниках особливу увагу слід звернути керівникам селищної і сільських рад
Переглядів: 622 | Додав: РМК | Дата: 27.09.2013 | Коментарі (0)

25  вересня на базі Білоусівської ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся районний семінар вчителів біології загальноосвітніх шкіл району "Екологічна стежка - природна лабораторія  юнатів". Учасники семінару  ознайомилися  з природними умовами навчання і виховання  школярів даної школи. Учитель-методист Швець Н.Г.  розповіла і показала створену учнями екологічну стежку , де вони вивчають біологічні науки безпосередньо в  природних умовах.

Переглядів: 537 | Додав: РМК | Дата: 25.09.2013 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 16 17 18 19 20 21 22 »